Sa meča između Budućnosti i Mornara / -FOTO: LAZAR RUžIć
26/11/2023 u 17:17 h

Sutjeska zaustavila Dečić, Budućnost novi lider

Nikšićani i Tuzani odigrali 1:1, Budućnost u goleadi slavila protiv Mornara sa 4:3

Budućnost je novi lider domaćeg fudbalskog šampionata. Podgoričani su u meču 17. kola „Meridianbet“ 1. CFL pobijedili Mornar sa 4:3, iskoristili su remi Dečića i vratili se na prvo mjesto.

U duelu pod Goricom viđeno je sedam golova.  Plavi su već u 4. minutu golom Almeide, a uslijedio je potom preokret Barana. Najprije je izjednačio sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca Ermin Seratlić, a potom je Balša Dubljević donio preokret gostima. Ipak, do odlaska na odmor izjednačio je Vasilije Adžić, a onda je nastavak susreta sa dva gola obilježio Marko Mrvaljević i donio svome timu vođstvo od 4:2. Konačan rezultat postavio je Ondong-Mba, golom  u 68. minutu.

U derbiju kola, u duelu Sutjeske i Dečića, nije bilo pobjednika – 1:1. Tuzani su poveli u 44. minutu golom Draška Božovića sa bijele tačke u 44. minutu, a bod Nikšićanima donio je Marko Matanović u 63. minutu.

image
-WWW.SOFASCORE.COM

Sutjeska – Dečić 1:1 (Matanović 63 - Božović 44p)

Budućnost – Mornar 4:3 (Almeida 4, Adžić 28, Mrvaljević 52, 64 - Seratlić 14, Dubljević 24, Ondong-Mba 68)

Arsenal – OFK Mladost Lob.bet 0:2 (Abdulahi 30, Maraš 58)

Utakmice Jedinstvo Franca – Petrovac i Jezero – Rudar su odloženo.

27. april 2024 20:14