05/10/2024 u 22:48 h
Davor KatićDavor Katić

Tiram het-trikom srušio Torino

Sjajna partija napadača Intera

Inter je opravdao ulogu favorita protiv Torina, uz het-trik sjajnog Markusa Tirama, ali je dobrano morao da se pomuči, iako je više od 70 minuta imao igrača više.

Da u 20. minutu Maripan nije oštro startovao na Tirama i nakon provjere VAR-a dobio crveni karton mogli su "bikovi" da stave na muke na šampiona. Ovako su ga namučili, u 86. minutu golom Vlašića iz penala smanjili na 3:2 i zakuvali finiš, ali nisu uspjeli da izbjegnu poraz.

Inter je vezao drugu pobjedu, ukupno četvrtu u šampionatu i prišao Napoliju na minus dva pred reprezentativnu pauzu. Torino je nakon drugog vezanog poraza ostao na šestoj poziciji sa 11 bodova.

Rezultati 7. kola (danas): Udineze - Leće 1:0 (0:0) (Zemura 75), Atalanta - Đenova 5:1 (1:0) (Retegi 24, 50, 74 p, Ederson 60, De Ron 80 - Ekhator 83), Inter - Torino 3:2 (2:1) (Tiram 25,35, 60 - Zapata 36, Vlašić 86 p).