Bez pobjednika u Torinu / EPA-EFE-ALESSANDRO DI MARCO
21/09/2024 u 20:21 h
D.K,.D.K,.

Treća uzastopna "nula" Juventusa, Napoli bio bliži pobjedi

Uspavanka u Torinu, Venecija upisala prvu pobjedu

Treća uzastopna "nula" Juventusa - nakon Rome kod kuće i Empolija u gostima, "Stara dama" je pred svojim navijačima remizirala bez golova i sa Napolijem u derbiju šestog kola Serije A (0:0).

U meču koji je malo toga ponudio, Napolitanci su bili bliži pobjedi, imali u prvom poluvremenu dvije dobre prilike preko Mektominija i Politana, ali je golman Juvea De Gregorio dobro intervenisao.

Nastavak je donio uspavanku, a trener Juvetusa Tijago Mota na poluvremenu u svlačionici ostavio srspkog reprezenetativca Dušana Vlahovića, koji je bio nevidljiv na terenu. Šansu je dobio Vea, ali Juventus je bio bezopasan u napadu. I ne zna gol više od 300 minuta u Seriji A.

U prvom duelu današnjeg programa, Venecija je savladala Đenovu sa 2:0 i ostvarila prvu pobjedu. Golove za novajliju postigli su Busio u 64. i Pohjanpalo u 85. minutu.

21. septembar 2024 20:22