Francuska fudbalska liga / -FOTO: PSG.FR
16/08/2024 u 23:12 h
D.B.D.B.

Trijumfalan start post Mbape ere

Pari sen Žermen pobjedom krenuo u odbranu šampionske titule

Pribojavali su se navijači PSŽ-a kako će njihov tim izgledati u prvom kolu Lige 1, koji je označilo početak ere Parižana bez Kilijana Embapea. I djelovalo je da će Avre učiniti početak novog poglavlja kluba sa ,,Parka prinčeva" neslavnim. Ipak, u finišu utakmice izabranici Luisa Enrikea furiozno su sa tri gola riješili pitanje pobjednika za konačnih 4:1(1:0).

Rano vođstvo aktuelnim prvacima Francuske donio je Li Kang-in u trećem minutu. Međutim, stvari su za goste na ovom meču počele da se komplikuju početkom drugog poluvremena, pošto je izjednačujući pogodak postigao Gotje Loris. Stigli su domaći i do potpunog preokreta ali je gol Žozeua Kazimira poništen zbog igranja rukom.

Ekipa Didiera Digarda održavala je egal, sve do 85. minuta, a potom je počela rapsodija PSŽ-a. Prednost je vratio Osman Dembele a rivala dotukli Bredli Barkola i Kolo Muani sa penala, za prva tri boda u novoj sezoni.

U drugoj rundi šampion će dočekati Monpelje.