/ -FOTO: EPA
03/07/2025 u 23:42 h
Dan portalDan portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

U čast Žote: Liverpul povukao dres sa brojem 20

Biće to prvi broj koji je tim sa "Enfilda" povukao

Fudbalska planeta plače za Diogom Žotom, a šampion Engleske Liverpul riješio je da povuče broj 20 u čast tragično nastradalog napadača.

Biće to prvi broj koji je tim sa "Enfilda" povukao.

- Ono što se, nažalost, pokazalo kao njegov poslednji bljesak u fudbalu, donelo je Žoti titulu prvaka Premijer lige i osvajanje UEFA Lige nacija. Broj 20 biće s pravom ovekovječen zbog njegovog doprinosa u Liverpulovoj šampionskoj sezoni 2024/25. - 20. tituli u istoriji kluba, s karakterističnim lažnjakom i udarcem pred kopom, kojim je u aprilu donio pobjedu u Mersisajd derbiju, postigavši svoj poslednji, vrlo emotivan gol u životu - naveo je Liverpul.

Podsjetimo, Žota je tada rekao:

- Dočekati baš ovu sezonu s titulom kojoj sam godinama težio, u najboljoj ligi na svijetu, za mene, tamo gdje sam sanjao da igram još kao dijete, to je trenutak koji ću zauvijek nositi u srcu.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
06. decembar 2025 00:50