Slavlje ”milionera” / EPA-EFE-FOTO: EPA/FILIP SINGER
02/03/2024 u 18:14 h

Ubjedljivi Augsburg i Lajpcig, Dortmund rutinski

Ajntraht slavio protiv Hajdenhajma uz nevjerovatan autogol domaćih

Pet mečeva 24. kola Bundes lige odigrano je tokom ovog popodneva, a najviše pažnje izazvao je duel u Berlinu, gdje je gostovao Dortmund. „Milioneri“ su savladali domaći Union sa 2:0, golovima Adejemija u 41. i Matsena u 90. minutu.

Još ubjedljiviji u gostima bio je RB Lajpcig, koji je savladao ekipu Bohuma sa 4:1. Domaćin je poveo posle nepunih sedam minuta igre golom Viteka, a nije se dugo čekalo na odgovor gostiju - Dani Olmo je u 30. minutu izjednačio na 1:1. Nastavak je pripao favorizovanim gostima.  Openda je u 68. minutu donio preokret gostima, na asistenciju Hajdare, a samo tri minuta kasnije, posle udarca Simonsa, Ordets je postigao autogol za 1:3. Već u 73. minutu Jusuf Poulsen povisio na 1:4, a Simons je ovoga puta bio u ulozi asistenta.

Ekipa Darmštata je realno digla ruke od borbe za opstanak, što se najbolje oslikalo danas u njihovom duelu protiv Augsburga  - 0:6. Meč je riješen već u prvom poluvremenu, kada su gosti stekli pet golova prednosti. Ajntraht je nastavio da na tabeli prati Dortmund i Lajpcig, današnjom pobjedom od 2:1 na gostovanju Hajdenhajmu. Ajntraht je na komičan način poveo na gostovanju ekipi Hajdenhajma. Bio je to autogol defanzivca domaćih Gimbera koji je mirno vratio loptu svom golmanu Mileru, ali on ju je promašio i lopta je završila u mreži - 0:1. Na samom startu drugog dijela Enkunku je povisio na 2:0, a u 59. minutu Pjeringer je smanjio na konačnih 1:2.

Jedina utakmica koja danas nije završena pobedom gostiju bila je ona između Majnca i Mehnengladbaha - 1:1. Majnc je poveo u 10. minutu golom Burkarta, a bod ‘‘koltovima‘‘ doneo je Engumu u 55. minutu utakmice.