Kiks Juventusa / EPA-EFE-FOTO: EPA/MASSIMO RANA
12/02/2024 u 22:49 h

Udineze šokirao Juventus

Ekipa iz Udina slavila u Torinu sa 1:0, gol odluke postigao je Đaneti u 25. minutu

U poslednjem meču 24. kola Serije A, Udineze je šokirao Juventus u Torinu i trijumfovao sa 1:0. Bio je ovo prvi trijumf Udinezea posle devet godina protiv Stare dame u gostima, što će umnogome uzdrmati ambicije „Bjankonera“ da šampionsku trku učine za nijansu dramatičnijom i neizvjesnijom.

Gol odluke postignut je u 25. minutu. Srpski reprezentativac Lazar Samardžić uputio je loptu u kazneni prostor protivnika u kojem se najbolje snašao Lautaro Đaneti i donio svom timu prednost.

Juve je ostao drugoplasirani tim u Seriji A sa 53 boda, sedam manje uz utakmicu više od „neroazura“, dok je Udineze petnaesti sa 22 boda.

03. maj 2024 10:42