Remi u Volfsburgu / -FOTO: VFB STUTTGART
28/09/2024 u 17:40 h
Slušaj vijest

Undav u 97. minutu donio bod Štutgartu

Pet utakmica petog kola Bundes lige igrano je ovog popodneva, a najubjedljiviji je bio Lajpcig, koji je kao domaćin sa 4:0 savladao Augsburg

Lajpcig je do pobjede vodio Šeško sa dva gola, a po jedan su postigli Openda i Simons. Sa ova tri boda Lajpcig se vratio na drugo mjesto na tabeli, dok je Augsburg sa četiri boda i nalazi se na 15. mjestu.

Krajnje neizvjestan meč je viđen u Volfsburgu, gdje su se sastali istoimeni domaćin i Štutgart. Pobjednika na kraju nije bilo – 2:2, a „švabe“ su do boda stigle u 97. minutu. Domaćin je poveo u 20. minutu golom Vinda, Milot je dvanaest minuta kasnije izjednačio, a novu prednost Volfsburgu donio je Amura u 68. minutu. Kada se očekivalo da bodovi ostanu na kontu domaćina, Undav je zatresao mrežu Volfsburga i svojoj ekipi donio bod.

Golom Kvankare u sedmom minutu nadoknade vremena, Borusija Menhengladbah je na svom terenu savladala Union Berlin, St. Pauli je bio ubjedljiv na gostovannju u Frajburgu – 3:0, dok je Hajdenhajm slavio u Majncu sa 2:0.