Славље Будућности / - Фото: Срђан Бољевић
29/05/2022 u 22:23 h
ДАН порталДАН портал

Будућност поново освојила Куп, Ћуковић донио трофеј Подгоричанима!

Фудбалери Будућности освојили су трофеј Купа Црне Горе

Будућност је вечерас под Горицом на свом стадиону савладала Дечић у финалном мечу са минималних 1:0.

На тај начин Подгоричани су освојили други узастопни трофеј у овом такмичењу након што су пропле године савладали истог ривала са 3:1.

Побједу Будућности донио је штопер Игор Ћуковић у осмом минуту када је главом погодио након центаршута из корнера.

Било је шанси током утакмице на обје стране, Дечић је играо храбро и стварао прилике, али није стигао до гола.

Најбољу прилику за Дечић пропустио је Вулај у 75. минуту када је погодио стативу.

Будућност је вечерас освојила четврти Куп у историји.

Овом утакмицом биће окончана фудбалска сезона у нашпој земљи.

Занимљиво је да су истои ривали о пехару Купа одлучивали су и пропле године, а тада је славила Будућност 3:1.

Подгорички састав жарко жели да дође до трофеја у Купу након што је у лиги трон препустио највећем ривалу никшићкој Сутјесци.

Са друге стране Дечић из године у годину расте и свакако би за екипу из Тузи оствајање овог трофеја била велика ствар.

24. april 2024 15:44