Sigurna Valensija / EPA-EFE-FOTO: EPA/ROMAN RIOS
14/01/2024 u 18:41 h
Dan PortalDan Portal

Valensija ubjedljiva na gostovanju u Kadizu

„Slijepi miševi“ slavili sa 4:1

Fudbaleri Valensije savladali su kao gosti ekipu Kadiza rezultatom 4:1 u okviru 20. kola španske Primere. „Sliјepi miševi“ značajno su popravili formu poslednjih nekoliko nedјelja, a danas su vezali četvrti uzastopni trijumf u svim takmičenjima, na kraju na veoma ubјedljiv način.

Sve je dobro krenulo po izabranike Rubena Barahe koji su poveli već u 8. minutu meča kada je Hugo Duro iskoristio dobar prodor i dodavanje Lopeza sa desne strane i uz malo sreće savladao Ledesmu. Imao je Kadiz spreman odgovor nedugo zatim pošto je Ruben Alkaraz u 21. minutu izjednačio rezultat sa biјele tačke. Valensija nije odustajala od pobјede na ovom meču, a sjajan biјeg od odbrane Dijego Lopez je posle dodavanja Kanosa krunisao golom u 52. minutu. „Kanarinci“ su morali da sve karte bace na ofanzivu što je ostavilo mnogo prostora igračima Valensija koji su ga iskoristili na najbolji mogući način. Prvo je Havi Gera povisio na 3:1 u četvrtom minutu nadoknade vremena, da bi Hesus Vaskez četiri minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Valensija je ovom pobјedom stigla do osmog mјesta sa 29 bodova, dok je Kadiz 16. sa 15 bodova.

03. maj 2024 05:49