Valverde Vinisijus i Rodrigo / -FOTO: REAL MADRID C.F. FACEBOOK
D.B.D.B.
i na WhatsUp kanalu

Valverde, Diaz i Endrik za prvi ligaški trijumf Reala

Aktuelni šampion u drugom poluvremenu slomio otpor Valjadolida

Nijesu fudbaleri Real Madrida na željeni način započeli odbranu titule u španskoj La Ligi, pošto su u prvom kolu remizirali na gostovanju Majorci. Međutim, uprkos ne naročito dobrom izdanju kraljevski klub je u drugoj rundi imao više uspjeha. Savladali su izabranici Karla Anćelotija Valjadolid 3:0(0:0).

Posle ne uzbudljivog prvog poluvremena, krenuli su Madriđani mnogo ofanzivnije u nastavak, što im se isplatilo već u 50.minutu. Za vođstvo 1:0 pogodio je Federiko Valverde, koji je odlično izveo slobodan udarac sa lijeve strane kaznenog prostora.

Na 2:0 povisio je Brahim Diaz u 88. minutu nakon fenomenalne kontre prvaka Evrope, da bi konačnih 3:0 postavio Endrik u posljednjim trenucima utakmice.

U preostalim okršajima današnjeg programa drugog kola Primere, od 19:00 časova na teren će Leganes i Las Palmas, dok će 15 minuta kasnije snage odmjeriti Alaves i Betis. Za termin u 21:30 zakazan je duel Atletiko Madrida Đirone.

19. septembar 2024 03:05