01/07/2024 u 08:16 h
Slušaj vijest

(VIDEO) Ekvador odolio Meksiku i otišao među osam najboljih

Dueli reprezentacija sa američkog kontinenta uvijek su bili napeti, puni nervoze, prestiža...

Upravo su jedan od takvih prošle noći u okviru B grupe 48. izdanja Kopa Amerika odigrali Ekvador i Meksiko. Meč koji je direktno odlučivao koja selekcija će u četvrtfinale završen je bez golova, a među osam je otišao Ekvador zbog bolje gol razlike od „sombrerosa“. Ali, bilo je na ovoj utakmici svega osim golova, ali će detalj iz osmog minuta nadoknade vremena ostati upamćen i dugo će se o njemu pričati. Glavni arbitar meča Mario Eskobar je nakon navodnog prekraša Toresa nad Martinesom dosudio penal za Meksiko. Međutim, iz VAR sobe su pozvali da pogleda snimak, nakon kojeg je preinačio odluku i poništio jedanaesterac. Ekvador se nakon toga obranio, sačuvao 0:0 i otišao u četvrtfinale. A tamo ih čeka prvi favorit turnira – selekcija Argentine.

Iz B grupe se u četvrtfinale plasirala Venecuela, koja je i najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg izdanja Kopa Amerike. Sa maksimalnih devet bodova iz tri utakmice, Venecuela je otišla dalje i u četvrtfinalu je čeka duel sa Kanadom. Prošle noći su u meču 3. kola slavili protiv Jamajke sa 3:0, golovima koje su postigli Belo u 49, Rondon u 56. i Ramires u 85. minutu.

01. jul 2024 08:16