Slavlje ”gaučosa” nakon pobjede / EPA-EFE-FOTO: EPA/JUSTIN LANE
26/06/2024 u 07:45 h
Slušaj vijest

(VIDEO) Lautaro Martinez odveo Argentinu u četvrtfinale Kopa Amerika

Selekcija Argentine je prvi četvrtfinalista 48. izdanja Kopa Amerike

Branilac trofeja na ovom takmičenju pobijedio je prošle noći u meču drugog kola A grupe selekciju Čilea sa 1:0 i sa dva trijumfa ovjerio plasman u narednu rundu. A do tri nova boda u grupi Argentina je stigla mnogo teže nego što se očekivalo i to u 88. minutu. Nakon kornera koji je izveo Mesi i gužve u kaznenom prostoru Čileanaca, odlično je reagovao Lautaro Martinez i loptu smjestio u mrežu.

U drugom meču A grupe, Kanada je savladala Peru, takođe sa 1:0 i tako zadržala šanse da se domogne plasmana u četvrtfinale. Kanađani su nakon poraza od Argentine na startu prvenstva, upisali prvi trijumf koji im je donio Dejvid, pogotkom u 74. minutu.

Poslednje kolo u grupi, koje se igra u noći između subote i nedjelje, riješiće i dilemu ko će uz „gaučose“ dalje. Čile i Kanada igraju direktno za prolaz – Čileancima je pobjeda neophodna, dok Kanađima odgovara i bod.

01. jul 2024 12:26