Druga pobjeda Venecuele / -FOTO: X/COPA AMERICA
27/06/2024 u 08:25 h
Slušaj vijest

(VIDEO) Minimalac Venecuele, Ekvador bolji od Jamajke

Reprezentacije Venecuele i Ekvadora ostvarile su protekle noći pobjede na 48. izdanju Kopa Amerika

U meču drugog kola B grupe, Venecuela je sa 1:0 savladala selekciju Meksika, što je bio njihov drugi trijumf u grupi. Do nova tri boda, Venecuela je dola u 57. minutu golom Salomona Rondona iz jedanaesterca. U samom finišu meča penal su imali i Meksikanci, međutim, udarac Pinede sa 11 metara odbranio je golman Rafael Romo.

Mnogo više bure bilo je u drugom meču ove grupe, u okršaju Ekvadora i Jamajke. Ekvador je opravdao ulogu favorita, slavio je sa 3:1 i zadržao šanse da ode među osam najboljih. Inkapje je u 13. minutu doveo svoj tim u vođstvo, a u četvrtom minutu nadokane vremena Paez je duplirao prednost. Neizvjesnost u meč je vratio Antonio smanjivšu u 54. minutu na 1:2, a onda je u 73. minutu Jamajka oštećena. Lopta je u ruku pogodila jednog igrača Ekvadora, reagovali su iz VAR sobe, ali je glavni arbitar meča, nakon petominutnog gledanja ove situacije na ekranu, odlučio da ne dosudi kazneni udarac. Tačku na pobjedu Ekvadora je u prvom minutu nadoknade vremena stavio Minda.

02. jul 2024 10:20