Bodovi na kontu Atletik Bilbaa / EPA-EFE-FOTO: EPA/LUIS TEJIDO
20/12/2023 u 23:57 h
Dan PortalDan Portal

Viljareal umalo prokockao pobjedu, Bilbao u nadoknadi do trijumfa

„Žuta podmornica“ slavila protiv Selte sa 3:2

Viljareal je na svom terenu savladao Seltu sa 3:2, u meču 18. kola španske LaLige. „Žuta podmornica“ je umalo ispustila prednost od tri gola, ali je u finišu susreta uspjela da sačuva tri boda. Za Viljareal je sve krenulo kako treba, jer je Pedras u 13. minutu doneo prednost, da bi je Mandi u 40. duplirao. Nakon samo tri minuta igre u nastavku, Pareho je pogodio za 3:0 i činili se tada da će domaćin lako stići do trijumfa. Mešutim, Duvikas je u 52. smanjio na 1:3, a onda je pet minuta kasnije Larsen postigao i drugi gol za Seltu. Larsen je ubrzo mogao da priredi potpuni šok domaćim navijačima, ali je Jorgensen dobro reagovao. Igrala se nadoknada duga 15 minuta, ali je Viljareal odolio i stigao do 19. boda, dovoljnog za 13. mjesto. Selta je ostala u opasnoj zoni, trenutno je na 18. poziciji  je sa 13 poena.

Atletik Bilbao je na svom terenu pobijedio Las Palmas sa 1:0. Gol odluke postigao je Unai Gomes u četvrtom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Barselona – Almerija 3:2 (Rafinja 33, Roberto 60, 83 – Baptistao 41, Gonsales 71)

Bilbao – Las Palmas 1:0 (Gomes 90+4)

Viljareal – Selta 3:2 (Pedrasa 13, Mandi 40, Pareho 48p – Duvikas 52, Larsen 57)

28. april 2024 04:26