Mirko Vučinić / -FOTO: DAN/DEJAN PANIć
13/10/2025 u 22:58 h
D.P.D.P.
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Vučinić: Imamo i dalje ranu, na koju smo stavili hanzaplast

Mirko Vučinić je kao selektor Crne Gore ostvario prvu pobjedu na klupi reprezentacije

„Sokoli" su večeras u Podgorici pobijedili Lihtenštajn sa 2:1, u prijateljskom odmjeravanju snaga sa 2:1 i to nakon preokreta u poslednjih petnaestak minuta. Iako tokom 90 minuta u redovima naše selekcije nije sve štimalo kako treba, izvojevana je važna pobjeda koja može i mora da podigne samopouzdanje kod igrača.

- Ovo je važna pobjeda jer smo imali mnogo negativnih rezultata. Mnogo sam srećan jer smo zajedništvom, voljom i željom uspjeli da preokrenemo. Diktirali smo ritam i imali veći posjed. Moramo da poradimo na tome da ne primamo naivne golove jer može mnogo da nas košta – rekao je Vučinić na konferenciji za novinare.

Selektor Vučinić je nakon susreta rekao da i pored ovog trijumfa reprezentacija ima veliku ranu, zadobijenu na Farskim ostrvima kada su „sokoli" deklasirani sa 0:4.

- Nedostajala nam je ova pobjeda, ali volio bih da igrači shvate da ovo nije izlazak iz tunela – rana je i dalje tu, samo smo na nju stavili hanzaplast, ali je nijesmo zaliječili. Shvatili su neke stvari, ali i dalje smo u tunelu. Moramo uz veliki rad, pognute glave, da idemo naprijed i da odigramo kao što smo večeras. Dobro smo izgledali, poslije 0:1 nijesmo gubili glavu i radili smo ono što smo se dogovorili – istakao  je Vučinić.

Nikšićanin na klupi naše selekcije je rekao da je vjerovao u preokret.

-Poslednja dva-tri minuta su bila teška. Dok smo gubili vjerovao sam da možemo da dođemo do pobjede. Moramo da poradimo na realizaciji, jer ne možemo na svakom meću da stvaramo pet-šest šansi, a da ih ne iskorištavamo. Ono što je krasilo ekipu večeras je zajedništvo, momci su kao braća. Moram da pohvalim i što pojedini momci nisu igrali na svojim pozicijama ali su igrali kao grupa, trčali su jedan za drugog, pokrivali greške….

Na kraju, Vučinić pohvalio igru Nikole Krstovića i Vasilija Adžića.

-Krstović mora da vuče ekipu jer ima snagu, mora da shvati da treba da bude lider i svojim zalaganjem daje primjer drugima. Mnogo se potrošio, kao i Adžić, večeras je i on dao cijelog sebe – zaključio je Vučinić.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
06. decembar 2025 01:20