Fudbalerke Budućnosti / -FOTO: FK BUDUćNOST
03/03/2024 u 16:42 h

Ženska liga: Budućnost srušila Breznicu

Podgoričanke slavile protiv šampiona sa 2:1

Fudbalerke Budućnosti pobijedile su Breznicu u derbiju 11. kola Prve ženske lige Crne Gore. Podgoričanke su slavile sa 2:1 i aktuelnim šampionkama nanijele prvi poraz u sezoni.

Izabranice Duška Globarevića nisu u 27. minutu iskoristile jedanaesterac – Maša Tomašević je loptu poslala pored stative, ali se devet minuta kasnije mreža Pljevljakinja zatresla. Na centaršut Slavice Krstevske, Angelina Drešaj je odlično reagovala i glavom poslala u mrežu. Breznica je izjednačila u 69. minutu preko Milice Šebek, a pobjedu Budućnosti donijela Larisa Đurković, četiri minuta prije kraja.

Pored ovog, danas je odigran još jedan meč 11. kola. Ekonomist je u Beranama sa 7:1 savladao domaći Cveteks, a golove za nikšićki sastav postigle su Jelena Sarić u 3, Tamara Milović u 12. i 70. Nađa Doknić u 18, 85. i 87. i Jovana Sarić u 57. minutu, dok je jedini pogodak za Cveteks postigla Amina Agović u 90.

Podsjećamo, u subotu je igran susret između Mladoisti i Zore, a trijumfovale su domaće fudbalerke sa 6:1.

27. april 2024 00:50