Slavlje fudbalera Liverpula / -FOTO: TWITTER/PREMIERLEAGUE
05/10/2024 u 15:38 h
D.K.D.K.

Žota matirao Kristal Palas za ostanak Liverpula na vrhu

"Redsi" u gostima savladali Kristal Palas sa 1:0

Premijera sedmog kola Premijer lige pripala je Liverpulu, koji je golom Dioga Žote u devetom minutu savladao Kristal Palas na "Selhurst Parku" sa 1:0 i osigurao ostanak na vrhu pred reprezentativnu pauzu.

"Redsi" su se tako revanširali Palasu za poraz u aprilu na "Enfildu" (0:1), koji ih je izbacio iz trke za šampionsku titulu.

Nakon kiksa i poraza od Notingem Foresta, Liverpul je vezao treći trijumf, ukupno šesti u sezoni i ima ukupno 18 bodova, četiri više od Mančester sitija i Arsenala koji tek treba da odigraju mečeve sedme runde.

Iako su u drugom poluvremenu imali problema jer je Kristal Palas napadao i imao nekoliko šansi, izabranici Arne Slota uspjeli su da sačuvaju rano stečenu prednost i odnijeli tri boda u Liverpul.