Brajant Danston / -FOTO: KK EMPORIO ARMANI
25/07/2025 u 15:49 h
D.M.D.M.
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Brajant Danston pojačao Emporio Armani

Ugovor potpisan do ljeta 2026. godine

Brajant Danston je i zvanično postao novi igrač Emporio Armanija, a ugovor je potpisan do kraja predstojeće sezone. 

Tako će ovaj 39-godišnji centar dodatno pojačati tim legendarnog trenera Etorea Mesine.

„Veoma sam uzbuđen što dolazim u Olimpiju Milano. Ovo je sjajno novo poglavlje u mojoj karijeri. Jedva čekam da upoznam saigrače i započnem novu sezonu", rekao je Danston nakon potpisivanja ugovora.

Danston je šesto pojačanje milanskog kluba ovog ljeta, nakon što su prethodno stigli Devin Buker, Lorenco Braun, Vlatko Čančar, Kvini Elis i Marko Gudurić.

Iskusni Amerikanac sa jermenskim pasošem je veteran sa čak 364 nastupa u Evroligi, a karijeru su mu obilježila dva uzastopna trofeja sa Anadolu Efesom (2021. i 2022. godine).

Takođe je nastupao za Olimpijakos, Virtus Bolonju i Žalgiris, u kojem je prošle sezone prosječno bilježio 4,1 poen, 3,3 skoka, 0,9 asistencija, uz 0,5 ukradenih lopti i blokada po meču, odigravši 34 utakmice (16 kao starter).

Povratkom u Italiju, Danston će ponovo igrati u LBA UnipolSai ligi, gdje je već nastupao za Virtus Bolonju (2023/24) i Vareze (2012/13).

U bogatoj karijeri igrao je i u Izraelu (Hapoel Holon, Bnei HaŠaron), Grčkoj (Aris), kao i u Južnoj Koreji (Ulsan Mobis) nakon završetka studija na Fordham univerzitetu 2008. godine.

Na reprezentativnom nivou, Danston je nosio dres Jermenije na FIBA Evropskom prvenstvu malih zemalja 2016. godine.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
06. decembar 2025 01:52