23/04/2024 u 22:27 h
D.M.D.M.

Brejk Makabija u Atini

"Ponos Izraela" poveo na startu četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige

Panatinaikos je tri četvrtine kontrolisao dešavanja na terenu dvorane "OAKA", a na kraju je Makabi napravio brejk.

Tako je "ponos Izraela" poveo na startu četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige - 91:87 (26:25, 16:25, 21:20, 28:17)

PAO je odlično odigrao prvo poluverijeme, pogodio je svih 11 šuteva za dva poena.

U jednom trenutku je imao plus 11 (43:32), ali je Makabi u finišu smanjio na 50:42.

Ništa se značajnije nije dešavalo u trećoj dionici, domaćin je održavao stečenu prednost.

I onda je Makabi u posljednjoj dionici zaigrao sjajno, uhvatio je priključak, a utakmica je riješena u posljednjem minutu.

Rezultat јe bio 87:87, nakon toga јe za Makabi pogodio Lorenco Braun, a sve јe riješeno u narednom napadu kada јe Kostas Slukas napravio veliku grešku i loptu dodao loptu direktno u ruke Antoniјusa Klivlenda.

Tačku na meč stavio јe Džo Nibo sa liniјe slobodnih bacanja.

Izraelski tim su do breјka vodili Bonzi Kolson sa 18, Braun sa 16, Veјd Boldvin sa 15 i  Nibo sa 12 postignutih poena.