Marko Jagodić Kuridža / - FOTO: KK BUDUćNOST VOLI
02/10/2022 u 20:44 h
DAN portalDAN portal

Budućnost ubjedljivom pobjedom započela sezonu i predstavila novi tim

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Split u "Morači" 94:59 u 1. kolu regionalne ABA lige

Crnogorska ekipa opravdala je ulogu favorita i jako dobro se predstavila domaćoj publici na startu nove sezone.

Budućnost je odlično započela meč, imala 11:0, ali su gosti podizali nivo igre i spustili razliku, pa je na kraju prvog perioda rezultat bio 23:17 u korist "Plavih".

Iako autsajderi, Splićani su i u drugom periodu pružali jak otpor. Imala je Budućnost i plus 10, ali nikako nije uspijevala da održi tu razliku, pa je na poluvremenu bilo 46:41 u korist crnogorskog šampiona.

"Plavi" su u trećoj četvrtini dodali gas i odmah podigli razliku. Procenti šuta izabranika Vlada Jovanovića su konstantno rasli, pa je rezultat pred poslednji kvartal bio 70:47.

Sličnu igru smo vijdeli i u četvrtoj četvrtini, Budućnost je igrala nesmanjenim intenzitetom i na kraju stigla do veoma ubjedljive pobjede.

Domaćina je do pobjede vodio Kameron Rejnolds sa 16 poena, Igor Drobnjak imao je 14, a Eron Vajt 13.

Kod Splićana se istakao Šenon Šorter sa 19 poena.

27. april 2024 01:50