Cetinjani u krizi / -FOTO: CETINJSKI LIST
28/01/2024 u 12:22 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Četvrti trijumf Danilovgrada

Igrači trenera Srdjana Mandića nanijeli treći poraz u nizu Cetinjanima rezultatom 84:68 (26:17, 25:13, 15:18, 18:20)

Nastavljena je kriza košarkaša Lovćena 1947 - treći neuspjeh u nizu, a peti u poslednjih šest kola doživjeli su Cetinjani na gostovanju u Danilovgradu.

Ekipa trenera Srdjana Mandića je nadigrala Cetinjane i sasvim zasluženo došla do četvrtog ovosezonskog trijumfa u crnogorskoj eliti, rezultatom 84:68 (26:17, 25:13, 15:18, 18:20).

Kada su poslije dva ipo minuta igre domaći, poenima iskusnog Alekse Popovića preuzeli vođstvo 8:7 više ga nijesu ispuštali do kraja. Naročito su bili dominantni u drugoj četvrtini, u kojoj su imali i 26 poena razlike (45:19).

Vasilije Jovović je predvodio svoju ekipu sa 23 poena, po 15 su ubacili Aleksa Popović i Ognjen Gutović, Đorđije Grgurović je bio strijelac 12, a Dušan Vasiljević deset poena.

U ekipi Petra Jovanovića po 20 poena su upisali Daniel Hornbakl i Alija Islamović, a dvocifreni je bio i drugi Amerikanac u cetinjskoj ekipi - Kelbi Kramer sa 12 poena.

19. maj 2024 02:46