Milenijum srušio i favorita / -FOTO: KK MILENIJUM
15/01/2024 u 20:49 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Drama Milenijumu za četvrti trijumf u nizu

Košarkaši trenera Dušana Gojnića savladali u "Kući košarke" favorizovani SC Derbi nakon dramatične završnice sa 96:94 (21:21, 22:32, 26:18, 27:23)

Seriji pobjeda košarkaša Milenijuma nema kraja. Do četvrtog trijumfa u nizu, nakon Danilovgrada, Ibra i Dečića ekipa trenera Dušana Gojnića je došla na gostovanju favorizovanom SC Derbiju, kojeg je savladala u dramatičnoj završnici rezultatom 96:94 (21:21, 22:32, 26:18, 27:23).

Nakon izjednačene igre u prvoj dionici, druga je protekla u znaku domaćina, koji je na veliki odmor otišao sa plus deset (53:43). Međutim, u trećem periodu su gosti uhvatili priključak, a u poslednjoj napravili potpuni preokret pošto su u 34. minutu došli do deset razlike (83:73). Međutim, uslijedio je odgovor SC Derbija, koji je u poslednjem minutu imao plus tri (92:89), ali je kapiten gostiju Petar Ivanović sa dvije vezane trojke odlučio pobjednika.

Nije domaćinu pomogla ni sjajna partija Zorana Vučeljića, koji je ubacio čak 43 poena. Uz njega je još jedini dvocifreni bio Nikola Pavlićević sa 11 poena.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Miloš Popović sa 22 poena, 18 je ubacio Petar Ivanović, 15 Aleksa Vujadinović, 13 Miljan Marinović, 12 Miloš Kostić a 11 Stefan Vlahović.