04/05/2022 u 23:26 h
Д.М.Д.М.

Еврокуп: Виртус преко Валенсије до финала

Састав из Болоње ће се за пласман у Евролигу борити против Бурсе

Виртус jе други финалиста Еврокупа. Италијански састав је као гост побиједио Валенсију 83:73 (27:19, 23:19, 12:19, 21:16).

Старт утакмице обиљежила је игра кош за кош, а како је вријеме одмицало, гости су преузимали конце игре у своје руке.

На крају прве дионице су имали плус осам (27:19), а до полувремену су и повећали предност (50:38).

Шпанци су у трећој дионици успјели да се тргну и врате у меч, смањили су заостатак на 57:62, али је то било кратког даха.

Виртус је опет загосподарио тереном, у 35. минуту се одлијепио на 76:63 и без проблема је сачувао предност до краја.

Валенсија ће морати да чека другу шансу да се пласира у пето финале Еврокупа, а Виртус још корак дијели од пласмана у Евролигу. Ривал у финалу биће му Бурса.

Торнике Шенгелија је са 15 поена водио Виртус до славља, док се на другој страниу истакао Јасиел Риверо (17).

Бојан Дубљевић је меч завршио са два поена, шест скокова и четири асистенције.

29. april 2024 05:42