Sa meča Klivlend - Lejkersi / -FOTO: KLIVLEND
29/01/2026 u 08:59 h
D.M.D.M.
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Klivlend deklasirao Lejkerse u emotivnoj noći za Džejmsa

Vučević odličan u porazu Čikaga

Košarkaši Klivlenda ubjedljivo su savladali Los Anđeles Lejkerse rezultatom 129:99, u meču koji bi mogao da ostane upamćen kao posljednje gostovanje Lebrona Džejmsa u dresu Lejkersa u hali u Klivlendu.

Sam Džejms je uoči utakmice nagovestio mogućnost takvog scenarija, što je dodatno pojačalo emocije u dvorani.

Lokalni heroj iz Ohaja, koji je upravo u Klivlendu započeo profesionalnu karijeru 2003. godine, završio je meč sa 11 poena, ali nije uspio da pomogne svom timu da izbjegne težak poraz.

Kavalirsi su se pobrinuli da veče bude posebno za legendarnog košarkaša, prikazavši video sa najljepšim trenucima iz perioda kada je Lebron nosio njihov dres i predvodio ekipu do istorijske NBA titule.

Ujedno, sve su glasnije spekulacije da bi se Džejms već ovog ljeta mogao vratiti u Klivlend, gdje bi i završio bogatu karijeru.

Klivlend je do trijumfa predvodio Donovan Mičel sa 25 poena, dok je približno sličan učinak imao Džejlon Tajson sa 20

Kod Lejkersa, Luka Dončić je bio najbolji sa 29 poena, Džejms je upisao svega 11.

Golden Stejt je ubacio čak 23 trojke u pobjedi nad Jutom rezultatom 140:124.

Čikago je poražen od Indijane (113:110), a Nikola Vučević je bio odličan.

Dao je 25 poena uz devet skokova i četiri asistencije.

Ostali rezultati: Boston - Atlanta 106:117, Majami - Orlando 124:133, Toronto - Njujork 92:119, Memfis - Šarlot 97:112, Dalas - Minesota 105:118, Hjuston - San Antonio 99:111.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
03. februar 2026 09:12