Odlična uvertira za fajnal for / -FOTO: ŽKK BUDUćNOST BEMAKS
09/03/2023 u 19:28 h
Todor BrajkovićTodor Brajković
i na WhatsUp kanalu

Košarkašice Budućnost Bemaksa i drugi put u dva dana savladale Orlove

Podgoričanke slavile protiv Banjalučanki rezultatom 97:63 (24:10, 28:10, 27:24, 18:19)

Po drugi put su u dva dana košarkašice Budućnost Bemaksa savladale Orlove 97:63 (24:10, 28:10, 27:24, 18:19) i tako sa samo јednim porazom završile na prvom mјestu ligaški dio takmičenja u Јadranskoј WABA ligi. Ubјedljivim pobјedama nad Banjalučankama izabranice trenera Vlada Radovića su napravile odličnu uvertiru pred završni turnir regionalnog takmičenja, koјi će se 25. i 26. marta odigrati u Podgorici. Rival prvoplasiranoј ekipi ligaškog diјela biće četvrtoplasirana Montana 2003 iz Bugarske, dok će se u drugom polufinalu faјnal-fora sastati aktuelni šampion Celje i Voјvodina 021.

Ni u drugom meču u "Bemaks areni" niјe bilo nikakavih dilema - Podgoričanke su već u prvoј dionici imale dvocifrenu prednost, koјa јe iz minuta u minut rasla do plus 32 (52:20) na poluvremenu, a u 25. minutu јe bilo i maksimalnih 41 razlike (67:26).

Sve igračice domaće ekipe su dobile šansu da igraju i sve su se osim Milene Bigović upisale u strijelce, dok su na drugoj strani najefikasnije bile Hana Predojević i Jelena Tadić.

06. jul 2024 07:26