Koš Mareja za pobjedu / -FOTO: TWITTER/NUGGETS
23/04/2024 u 08:05 h
D.K.D.K.

Marej sa zvukom sirene srušio Lejkerse

Denver nadoknadio minus 20 i poveo 2:0 u seriji

Iako je početkom treće dionice imao minus 20 (48:68), Denver je u spektakularnom drugom meču prve runde plej-ofa Zapada košem Džamala Mareja sa zvukom sirene došao do 10. uzastopne pobjede nad Lejkersima (101:99) u međusobnim duelima i poveo sa 2:0 u seriji.

Lejkersi su dali sve od sebe da izbore brejk, odigrali vjerovatno najbolje poluvrijeme ove sezone i vodili maltene cio meč, ali uzalud. Nagetsi su po ko zna koji put u duelima sa "jezerašima" pokazali da su oni "kraljevi neizvjesnih završnica", a ulogu junaka imao je sjajni Kanađanin.

Nikola Jokić sa još jednim tripl dablom (27 poena, 20 skokova i 10 asistencija) predvodio je Denver do velike pobjede, Majkl Porter Džunior, jedan od junaka Nagetsa, koji je u posljednjem minutu pogodio trojku za izjednačenje pri rezultatu 95:95, završio je meč sa 22 poena, dok je pomenuti Marej upisao 20.

Lejkerse je predvodio Entoni Dejvis sa 32 poena, a Lebron Džejms je dodao 26 i imao 12 asistencija. Serija se sada seli u Los Anđeles.

I u preostala dva duela slavili su domaćini. Nujork je dobio Filadelfiju 104:101 i poveo sa 2:0 u seriji, dok je Klivlend takođe dobio drugi meč kod kuće protiv Orlanda (96:86).

02. maj 2024 04:04