Povratak na pobjednički kolosjek / -FOTO: KK MILENIJUM
03/03/2024 u 19:30 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Milenijum savladao Cetinjane

Košarkaši Milenijuma do druge pobjede zaredom došli rezultatom 80:67 (11:20, 25:16, 20:14, 24:17)

Vratili su se košarkaši Mileniјuma na pobјednički kolosјek. Nakon što su priјe pauze zbog finalnog turnira Kupa i prvog "prozora" kvalifikaciјa za Eurobasket izgubili od Kotora i Primorјa 1945, igrači trenera Dušana Goјnića su ostvarili dviјe pobјede. Prvo su u sriјedu slavili u Biјelom Polju nad Јedinstvom, a onda i večeras nad Lovćenem 1947 rezultatom 80:67 (11:20, 25:16, 20:14, 24:17).

Prva četvrtina pripala je Cetinjanima, ali su im domaći odgovorili na isti način u drugoj dionici, pa se na veliki odmor otišlo sa neriješenim rezultatom (36:36). U nastavku su košarkaši Milenijuma bili bolji, a meč su prelomili u svoju korist polovinom četvrtine četvrtine, kada su stekli dvocifrenu prednost.

Blistao je Miljan Marinović sa dabl-dabl učinkom od 22 poena i čak 15 skokova, a dvocifreni učinak imali su i Aleksa Vujadinović sa 27 i Vaso Popović sa 14 poena.

U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Alija Islamović sa 19 poena, Amerikanac Kramer Kelbi je imao 16 poena i 14 skokova, a Daniel Hornbakl je na svoj konto upisao 15 poena.

09. maj 2024 09:47