Odlična partija Petra Kusovca / -FOTO: KK TEODO
25/04/2023 u 21:01 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Mornar Barsko zlato i Teodo odigrali neriješeno u prvom meču baraža

Meč u "Topolici" završen 92:92, revanš u petak u Tivtu

U prvoj utakmici baraža Mornar Barsko zlato i Teodo su u Baru odigrali neriješeno 92:92 (21:19, 26:12, 19:26, 26:35), tako da će odluka o putniku u polufinale plej-ofa i protivniku SC Derbija pasti u revanšu u petak u Tivtu.

Od starta su favorizovani Barani krenuli silovito, počeli su sa 11:0 a u 26. minutu su imali i 24 poena viška (62:38). Međutim, hrabri Tivćani se nijesu predavali, odlično su odigrali poslednjih 10-12 minuta i na kraju poenima novajlije Filipa Bakića stigli tek do drugog izjednačenja na meču, nakon 21:21 početkom drugog perioda.

Najefikasniji u barskoj ekipi bio je Gregor Glas sa 21 poenom, a dvocifreni su bili još i Petar Vujačić sa 19, kapiten Nemanja Vranješ sa 16, te Marko Pecarski i Antonio Vranković sa po 14, dok su na drugoj strani kod Tivćana najbolji utisak ostavili Filip Bakić sa 20, kapiten Petar Kusovac sa 18, Nikola Pavlović sa 17, Dimitrije Raičević sa 13, Dragan Bjeletić sa 12 i Aleksandar Kartalović sa 10 poena.

09. maj 2024 15:31