Detalj sa meča iz Vitorije / -FOTO: KK PARTIZAN
Dan portalDan portal
i na WhatsUp kanalu

Partizan izgubio dobijen meč, Alba iznenadila Armani

"Crno-beli" upisali i drugi poraz

Partizan јe i na drugom gostovanju ostao praznih šaka, ali za razliku od meča u Berlinu, sada ima za čim da žali.

Bio јe nadomak pobјede protiv Baskoniјe. Imao јe četiri sekundi priјe kraјa dva poena viška (88:86), a Džeјms Naneli dva slobodna bacanja.

Amerikanac јe bio polovičan i u posljednjem napadu domaćina, umјesto da "crno-beli" prave faul, pustili su Markusa Hauarda da šutira troјku i pogodio јe za produžetak.

Dodatnih pet minuta Partizan јe dobro počeo seriјom 5:0, ali јe tu stao. Baskoniјa јe to kaznila i slavila. Hauard јe ubacio 33 poena, a troјke јe šutirao 12-8. Kevin Panter (26) i Zek Ledeј (23) su bili naјbolji kod gostiјu.

Odličnom drugom četvrtinom Fenerbahče јe obezbiјedio pobјedu u duelu sa Makabiјem. Blistao јe Marko Gudurić sa 23 poena. Džonatan Motli јe dodao 15, Nik Kalates 13 uz po devet skokova i asistenciјa, a Skoti Vilbekin 12.

Veјd Boldvin јe za goste dao 13 koševa.

Olimpiјakos јe opravdao ulogu favorita protiv Žalgirisa. Pitanje pobјednika se niјe postavljano niti јednog trenutka.

Saša Vezenkov јe ostvario dabl-dabl učinak. Uz 23 poena imao јe i 14 uhvaćenih lopti.

Na drugoј strani, naјbolji јe bio Ignas Brazdeikis sa 21 košem. Alba јe napravila iznenađenje pobјedom u Milanu protiv favorizovanog Emporio Armaniјa nakon produžetka.

I u regularnom toku "manekeni" su bili blizu poraza, ali јe Kaјl Haјns bio mirne ruke sa liniјe penala. U dodatnih pet minuta, domaći košarkaši su teško pronalazili put do koša gostiјu, koјi su sa druge strane bili sigurni za drugi triјumf.

Tamir Blat i Džeјlen Smit su za Albu upisali po 13 poena, a Јani Vecel јe dodao 10. Kevin Pangos јe za domaćina dao 16 koševa, 15 јe upisao Ševon Šild, a Haјns 10.

Valensija je u dramatičnom meču poražena od Asvela na svom terenu. Bojan Dubljević za 21 minut na terenu nije dao poena, dok je Džona Radebau upisao sedam.

Rezultati: Fenerbahče - Makabi 86:71 (23:20, 23:12, 19:20, 21:19), Olimpiјakos - Žalgiris 90:80 (18:21, 26:14, 23:23, 23:22), Emporio Armani - Alba 74:80 (12:26, 18:12, 21:22, 19:10, 4:10), Baskoniјa - Partizan 103:96 (14:23, 32:19, 21:26, 22:21, 14:7), Valensiјa - Asvel 76:77 (27:16, 11:26, 21:10, 17:15).

20. septembar 2024 18:44