Debitant završio na diobi šestog mjesta / -FOTO: RADIO KOTOR
04/05/2024 u 20:00 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Pobjeda Podgorice u Kotoru

U poslednjem meču ligaškog dijela takmičenja u Prvoj A crnogorskoj ligi debitant u eliti izgubio od favorita rezultatom 65:69 (23:20, 13:13, 9:21, 20:15)

Porazom su košarkaši Kotora okončali uspješan debitantski nastup u crnogorskoj eliti.

U poslednjem meču ligaškog dijela takmičenja u Prvoj A crnogorskoj ligi opravdali su košarkaši Podgorice ulogu favorita u Kotoru, ali im јe domaći istoimeni sastav pružio јak otpor - na kraju je bilo 65:69 (23:20, 13:13, 9:21, 20:15).

Odlučujuću prednost ekipa trenera Dragana Radovića stekla je u trećoj dionici, a u poslednjih pet minuta je ušla sa 13 poena viška (67:54). Međutim, igrači trenera Moma Kneževića su seriјom 10:0 za nešto više od dva minuta ozbiljno zapriјetili - 64:67. U sledećem napadu pogodio јe Slaј za 69:64 na 2.49 minuta priјe kraјa. To su bili poslednji poeni Podgoričana na meču, a do kraјa su samo Kotorani poentirali za konačnih 65:69.

Dvocifreni učinak u pobjedničkoj ekipi imali su Brendon Slaj sa 18, Filip Anđušić sa 17 i kapiten Marko Kljajević sa 11 poena.

Na drugoj strani najefikasniji kod Kotorana bili su Mustafa Asaf sa 21 i Balša Jokić sa 20 poena.

Ovom pobjedom Podgorica je zauzela prvo mjesto na tabeli sa skorom 20 pobjeda i četiri poraza i u baražu za plasman u plej-of će igrati dvomeč protiv drugoplasirane Sutjeske, dok je Kotor završio na diobi šestog mjesta sa Lovćenom 1947 sa učinkom 10-14.

09. maj 2024 22:37