Očekivana pobjeda Podgorice / -FOTO: ABA 2
08/02/2024 u 20:06 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Podgorica rutinski sa Danilovgradom

Do desete ovosezonske pobjede u domaćem šampionatu Podgoričani su došli rezultatom 102:84 (21:30, 29:15, 25:24, 27:15)

Košarkaši Podgorice zabilježili su i desetu pobjedu u domaćem šampionatu.

Izabranici trenera Dragana-Prla Radovića su na svom terenu savladali Danilovgrad rezultatom 102:84 (21:30, 29:15, 25:24, 27:15).

Bolje su gosti počeli meč i poslije sedam minuta su stekli dvocifrenu prednost (24:13), a na prvu pauzu su otišli sa plus devet (30:21).

Uslijedio je ubitačan odgovor domaćih igrača, koji su za prvih pet minuta druge četvrtine serijom 17:0 u potpunosti preokrenuli situaciju u svoju korist, pa su u nastavku samo rutinski odrađivali posao.

Marko Kljajević je sa 23 poena bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi, a pratili su ga: Brendon Slaj sa 17, Nikola Žižić sa 15 i Ognjen Čarapić sa 12 poena.

Na drugoj strani Vasilije Jovović je ubacio 28 poena, po 15 iskusni Aleksa Popović i Đorđije Grgurović, a deset Ognjen Gutović.

19. maj 2024 03:18