
Evroliga košarkaša je ušla u samu završnicu. Ostalo je da se u "Uber areni" u Berlionu ofigra finale.
Za titulu najbolje ekipe na Starom kontinentu, boriće se Real Madrid i Panatinaikos.
Madriđani brane titulu osvojenu prošple godine u Kaunasu i pokušaće da u svoje vitrine donesu 12. titulu prvaka Evrope.
Sa druge strane, Atinjani napadaju sedmu titulu, a prvu od 2011. godine.
– Poslije godinu pauze, u finalu me ponovo čeka Real. Oni su sjajna ekipa, ali mi smo sigurni u sebe, puni smo samopouzdanja i biće to odlična utakmica. Svjesni smo da dobra odbrana donosi pobjede - rekao je Ergin Ataman, trener Panatinaikosa, na konferenciji za medije.
Atamanu će ovo biti četvrto finale Evrolige, bio je dvostruki uzastopni šampion 2021. i 2022. sa Anadolu Efesom, a pre dvije godine je u finalu savladao baš Real.
– Znam da moj kolega Ćus Mateo želi da osvoji drugu uzastopnu titulu. Posljednji sam trener koji je vezao dvije titule u Evroligi, pa će mi to biti dodatna motivacija da spriječim kolegu da ponovi moj uspjeh.
Turčin će četvrti put u karijeri igrati finale Evrolige, a iza sebe ima pet učešća na završnim turnirima.
– Kao turskom treneru i sportisti, veliki mi je ponos što šesti put učestvujem na Fajnal foru, a četvrti put igram u finalu. Znam da je mnogo ljudi u Turskoj ponosno na moj uspjeh - zaključio je Ataman.
Ćus Mateo, trener Reala, je zadovoljan plasmanom ekipe u finale, ali se ambicije tu ne završavaju.
– O radu našeg kluba mnogo govori to što smo u trećem finalu zaredom. Sigurno imamo poseban DNK. Ne zaustavljamo se ovdje jer nam je novi cilj na dohvat ruke i želimo novu titulu - rekao je Mateo.
U polufinalnom meču između Panatinaikosa i Fenerbahčea, briljirao je Matijas Lesor, ali Mateo ističe da ekipa ne smije da se fokusira samo na njega.
– Ako mene pitate, Lesor je jedan od najboljih igrača Evrolige i pokušaćemo da ga zaustavimo. Ali uradili bismo nešto veoma glupo ako bismo se fokusirali samo na Lesora.
Novinari su podsjetili Matea na "prokletstvo" da prvoplasirani klub poslije regularnog toka Evrolige godinama unazad nije osvojio Evroligu.
– Prošlost je prošlost, ne pričamo o tome šta je bilo i ko je favorit, samo gledamo priliku koja je pred nama - zaključio je Mateo.
Коментари (0)
Оставите свој коментар