Petar Mijović / -FOTO: ABA LIGA/FILIP FILIPOVIC
08/03/2025 u 09:20 h
D.M.D.M.
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

SC Derbi gost Dubaija, Mijović: Još jedna utakmica u kojoj imate veliku šansu da napredujete

Meč se igra danas od 17 sati u "Kola kola areni"

Pred košarkašima SC Derbija je drugo vezano gostovanje.

Poslije duela i poraza od FMP-a u Železniku, igraju u "Koka kola areni" protiv Dubaija.

Duel ovih ekipa u prvom dijelu sezone pripao je ekipi Jurice Golemca, a riješen je u samom finišu, kada je Azeja Tejlor pogodio bacanje za trijumf ekipe iz Ujedinjenih Arapskih Emirata (86:87).

"Studenti" će opet pokušati da namuče favorita, a optimizam za tro daje podatak da su svi igrači sem Igora Drobnjaka spremi za meč.

- Ako izuzmemo povrijeđenog Igora Drobnjaka mislim da smo u četvrtak, poslije crnogorskog Kupa imali skoro kompletan tim na treningu. To je za nas, poslije svih problema koje smo imali, jedan značajan momenat. O ekipi Dubaija ne treba previše trošiti riječi, mislim da se radi o jednom od timova sa najvećim individualnim kvalitetom u ABA ligi. Rezultati jasno pokazuju za šta je tim građen u ovoj sezoni. Mi smo u prvom dijelu sezone imali jednu jako dobru utakmicu protiv njih, na jednu loptu sa posljednjim napadom. Sada je situacija malo drugačija i oni su upotpunili svoj roster dok smo mi bez nekih nosilaca i sigurno da Dubaiju pripada uloga favorita. Ovo je još jedna utakmica iz reda utakmica u kojima imate veliku šansu da napredujete, da budete bolji. Mislim da, ukoliko želite da budete u igri protiv Dubaija, odbrana mora da bude na visokom nivou. Tu prevashodno mislim na igru 1 na 1 i "pik en rol" odbrani. Takođe važna je agresivnost na kreatorima, igraju mnogo po dubini, "pik en rol", u postu sa Duverioluom, Butselom i Džakorijem sa odličnom spoljnom linijom koju predvode Abas, Prepelič, Anđušić, Mejson, Tejlor. Radi se o širokom rosteru, jako mnogo opcija i na nama je da pokušamo da se pripremimo na što bolji način i da vidimo za šta je to dovoljno - rekao je Petar Mijović, strateg SC Derbija.

Krilni centar Emir Hadžibegović očekuje težak meč, ali se nada povoljnom rezultatu.

– Očekuje nas fizički teška utakmice protiv veoma kvalitetne ekipe sa iskusnim i telentovanim igračima na svim pozicijama. Mi smo se koliko toliko kompletirali, s obzirom da nam je u prošloj utakmici falio veliki broj igrača na bekovskim pozicijama. I dalje smo bez Drobnjaka ali ćemo pokušati da nadoknadimo njegovo odsustvo. Odradili smo nekoliko kvalitetnih treninga ove nedelje i uz određeni fokus i energiju nadaćemo se najboljem u ovom meču - zaljučio je Hadžibegović.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

sve dok dps sudije i sudije sa upitnim znanjem i diplomama ne budu nikom odgovarale za svoj rad nema naprijed.jadna si crna goro

djuroperovic
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
18. mart 2025 11:13