Detalj sa meča / -FOTO: KK BUDUćNOST VOLI
D.M.D.M.

Uspješan debi Žakelja, Budućnost Voli savladala Trento

"Plavi" gubili u većem dijelu meča, a poslije produžetka stigli do slavlja

Andrej Žakelj je uspješno startovao na klupi Budućnost Volija.

Podgoričani su večeras, poslije velike borbe i produžetka, savladali Trento 98:96 (20:22, 24:23, 17:20, 24:20, 13:11).

Tokom većeg dijela meča, "plavi" su bili u minusu, u prvoj četvrtini su gosti imali plus 11 (17:6), ali su velikom borbenošću uspjeli da izbore dodatnih pet minuta.

Tu su bili koncentrisaniji, a sve je riješio Jona Makundu, koji je pogodio za 98:93.

Potom je Prentis Hab pogodio trojku (98:96), a šansu za novi produžetak imao je Kamar Boldvin sa linije penala.

Prvo je promašio, potom i drugo namjerno nakon čega je vrijeme isteklo.

Tako su "plavi" stigli do treće pobjede u Evrokupu i tako prekinuli seriju od četiri vezana neuspjeha.

Najefikasniji u redovima Budućnost Volija bio je Makundu sa 23 poena i osam skokova.

Mekinli Rajt je utakmicu završio sa 22 poena. Flečer Megi je imao 14, a Andrija Grbović 10 poena.

Na drugoj strani Prentis Hab je ubacio 25, a Andrejs Gražulis 22 poena.

20. septembar 2024 06:08