Са меча Будућност - Партизан / - Фото: КК Будућност Воли
15/05/2022 u 22:38 h
ДАН порталДАН портал

(КРАЈ) Мицов ријешио драму у "Морачи", Будућност ће играти мајсторицу у Београду!

Кошаркаши Будућност Волија савладали су Партизан у "Морачи" 72:71 и поравнали резултат у полуфиналу АБА лиге на 1:1.

Тако ћемо за пар дана гледати мајсторицу у Београду која ће решавати питање финалисте АБА лиге.

Будућност је водила практично цијелу утакмицу, а "Плави" су од старта стекли предност, прву четвртину добили резултатом 20:17, а на полувремену водили 38:27.

И у трећој четвртини Будућност је одржавала предност, али се Партизан разиграо у последњем кварталу.

Црно-бијели су топили предност, да би је у самом финишу и потпуно истопили, па је Партизан водио 71:69.

Тада је Мицов на четири секунде прије краја погодиуо тројку за 73:72, а онда Партизан није реализовао напад и Будућност је славила.

Будућност су до побједе водили Кендрик Пери и Петар Поповић са по 15 поена, док је Џастин Кобс имао 13.

Код Партизана убједљиво најбољи је био Зек Ледеј са чак 28 поена.

Будућност је у уторак у првом мечу који је одигран у Београду изгубила глатко резултатом 82:66.

Изабранике Александра Џикића чека јако тежак задатак и пред својом публиком јер је Партизан добио сва три овогодишња дуела у АБА лиги.

"Плави" би евентуалним тријумфом продужили полуфиналу серију која би се преселила у Београд.

20. april 2024 16:07