Osma pobjeda Cetinjana / -FOTO: CETINJSKI LIST
23/01/2024 u 20:36 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Veliki preokret Teoda na Cetinju

Iako je Lovćen 1947 kontrolisao dešavanja na terenu tri četvrtine, poslije kojih je imao deset poena razlike (60:50), Tivćani su na kraju slavili rezultatom 79:70 (10:21, 19:19, 21:20. 29:10)

Sjajna poslednja četvrtina bila je dovoljna košarkašima Teoda dovoljna za pobjedu na teškom gostovanju na Cetinju. Iako oslabljeni Cetinjani su kontrolisali dešavanja na terenu tri četvrtine, poslije kojih su imali deset poena razlike (60:50), Tivćani su u posljednjoj uspjeli da naprave veliki preokret i na kraju slave rezultatom 79:70 (10:21, 19:19, 21:20. 29:10).

Već u prvoj četvrtini igrači trenera Petra Jovanovića su stekli 13 poena viška (21:8), a njihova prednost je rasla u drugom kvartalu do 15 razlike. Na veliki odmor Cetinjani su otišli sa plus 11 (40:29), a nije se mnogo toga mijenjalo ni u trećoj četvrtini. Međutim, igrači trenera Dušana Dubljevića su početkom poslednje dionice napravili seriju 11:0, kojiom su najavili preokret. Na tri minuta prije kraja domaćin je vodio 68:67, ali je do kraja ubacio samo dva, a primio 12 poena, pa je peti poraz bio neizbježan.

Tako su se Tivćani vratili na pobjednički kolosjek nakon prvog poraza koji su doživjeli u prošlom kolu na svom terenu od Primorja 1945. Bila je to osma pobjeda Teoda, kojom se zadržao na vrhu tabele, na diobi prvog mjesta sa Sutjeskom.

Amerikanac Tarik Kul je sa 22 poena bio najefikasniji akter meča, a pored njega su se u pobjedničkoj ekipi istakli Uroš Ilić sa 19 i Andrija Vučurović sa 14 poena.

Kod Cetinjana četiri igrača su imala dvocifreni učinak - Alija Islamović je ubacio 14, Daniel Hornbakl 12, Kramer Kelbi 11 a Miloš Latković deset poena.

20. maj 2024 05:02