/ EPA-EFE-FOTO: EPA/ADAM DAVIS
13/06/2024 u 07:47 h

(VIDEO) Boston slavio u Teksasu i stigao na korak od titule

Košarkaši Bostona savladali su Dalas sa 106:99 i poveli u velikom finalu NBA lige sa 3:0 u pobjedama

Seltiksi su tako napravili brejk, slavili su na gostovanju, pa ih od titule prvaka dijeli samo jedna pobjeda. Ključ trijumfa gostiju svakako je isključenje najboljeg igrača Maveriksa Luke Dončića, koji je četiri minuta prije kraja meča, zbog šeste lične greške, morao da napusti teren. Upravo se tada lomila utakmica, jer je domaćin sa minus 21 na početku poslednje četvrtine uspio da priđe na svega minus tri. Ali, to je sve što su uradili – Seltiksi su uspjeli da meč privedu kraju i stignu nadomak titule.

U pobjedničkoj ekipi najbolji je bio Tejtum sa 31 poenom, Braun je ubacio 30, a Vajt 16 poena. Na drugoj strani, Irving je dao 35, a Dončić 27 poena.

Četvrta utakmica igra se u noći između petka i subote.

28. septembar 2024 15:08