Sa meča Japan - Kostarika / - FOTO: FIFA
27/11/2022 u 12:54 h
DAN portalDAN portal

Kostarika zaboravila poraz od Španije i nadigrala Japan

Fudbaleri Kostarike savladali su Japan sa 1:0 u meču 2. kola grupe E Svjetskog šampionata

Ova pobjeda Kostarike dodatno je zakomplikovala situaciju u grupi. Japan sada ima tri boda, baš koliko i Kostarika.

U prvom kolu Japanci su senzacionalno savladali Njemačku sa 2:1, dok je Kostarika izgubila od Španije čak 7:0.

Danas, ne naročito zanimljiv meč viđen je stadionu Ahmad bin Ali, a u prvom poluvremenu nije bilo šansi vrijednih pomena.

Sjajnu priliku Japanci su propustili na samom startu drugog dijela kada je šutirao Hidemas Morita, ali je Kejlor Navas fantastično intervenisao.

Kostarikanci su do trijumfa stigli u 81. minutu kada je pogodio defanzivac Kejšer Fuler Spens na dodavanje Jelcina Tehede.

Večeras će se u okviru ove grupe od 20 sati sastati Njemačka i Španija.

19. septembar 2024 21:04