Gonzalo Ramoš / - FOTO: TWITTER/WORLD CUP
06/12/2022 u 21:54 h
Milojko ĆukovićMilojko Ćuković

Zasijao mladić Ramoš, Portugal "šesticom" ispratio Švajcarce kući i zakazao četvrtfinale!

Fudbaleri Portugala plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru

Portugal je večeras sa ubjedljivih 6:1 nadigrao Švajcarsku, a meč je obilježio fantastični mladi napadač Gonzalo Ramoš koji je postigao tri gola za Portugalce.

Svoju selekciju, ovaj 21-godišnji napadač Benfike u vođstvo je doveo u 17. minutu kada je sjajno šutnuo iz teške pozicije i matirao golmana Jana Zomera.

Do 2:0 Portugalci su stigli u 33. minutu kada je pogodio iskusni štoper pepe nakon jednog kornera.

Na 3:0 povisio je sjajni Ramoš u 51. minutu nakon fine akcije i asistencije Dioga Daloa.

Portugal do ubjedljivih 4:0 dolazi samo četiri minuta kasnije kada je pogodio Rafael Gereiro,  Ramoš ovoga puta bio asistent.

Švajcarska je do počasnog pogotka stigla u 58. minutu kada je pogodio Manuel Akanđi nakon ubačene lopte iz kornera.

Na 5:1 za Portugal povisio je Ramoš u 67. minutu stigavši tako do het-trika i zaokruživši fantastičnu partiju. Ovoga puta asisteirao mu je Žoao Feliks.

Kristijano Ronaldo u igru je ušao u 73. minutu upravo umjesto Ramoša.

Konačnih 6:1 postavio je Rafael Leao u 92. minutu sjajnim pogotkom iskosa sa lijeve strane.

Portugal će u četvrtfinalu igrati protiv Maroka.

Portugalci u ovaj meč ulaze kao favoriti, ali svakako da Švajcarska ima šta da kaže.

Portugal ima veliki individualni kvalitet i definitivno bi njihovo ispadanje bilo još jedno veliko iznenađenje.

Pobjednik ovog duela igraće sa Marokom u četvrtfinalu.

26. april 2024 05:13