Sa meča Španija - Maroko / - FOTO: TWITTER/SELECCIóN ESPAñOLA DE FúTBOL
06/12/2022 u 18:48 h
DAN portalDAN portal

Maroko ispisao istoriju: Španija srušena nakon penala za najveći uspjeh ikada!

Fudbaleri Maroka plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog šampionata

Marokanci su večeras nakon boljeg izvođenja penala izbacili Španiju 3:0. Rezultat u regularnom toku i nakon produžetaka bio je 0:0.

Ujedno, ovo je najveći uspjeh marokanskog fudbala ikada jer su se prvi put našli u četvrtfinalu Mundijala!

Maroko će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Portugal - Švajcarska.

Jako tvrd meč vidjeli smo u oba poluvremena. Španci su držali posjedn u prvom poluvremenu, a najbolju priliku ima je Marko Asensio u 27. minutu.

Marokanci su najbliži golu bili u 42. minutu  kada je Najefd Ager zaprijetio glavom, ali je lopta otišla iznad gola.

Slična igra viđena je i u nastavku. Španci su držali loptu, Marokanci prijetili iz kontri, ali onih pravih, izglednih prilika, nije bilo sve do 95. minuta kada je Dani Olmo šutirao iz slobodnjaka, a Bono odlično intervenisao.

Rezultatom 0:0 ušlo se u produžetke.

Veliku priliku u produžecima imao je Maroko i to u prvom. Igrao se 104. minut kada je napadač Šedira šutirao, ali odlično odbranio Unaj Simon.

Maroko je mopgao da kapitulira u 122. minutu, ali ih je sačuvala stativa nakon šuta Sarabije, pa su se posle toga izvodili jedanaesterci.

U penal ruletu mnogo su bolji bili Marokanci koji su pogodili tri penala, a jedan promašili. Sa druge strane, Španija je tri puta bila neuspješna.

Najava

Pred nama je izuzetno zanimljiv susret iako Španija, barem na papiru, važi za favorita.

Maroko je pokazao da je izuzetno ozbiljna selekcija zabilježivši u grupi dvije pobjede i jedan remi.

Sa druge strane Španija je na momente igrala vrlo fino i lepršavo, ali je isto tako znala i da se poigrava sa živcima svojih navijača.

25. april 2024 06:43