U16 vaterpolo selekcija Crne Gore / -FOTO: VPSCG
D.M.D.M.
i na WhatsUp kanalu

“Ajkule” bez sreće, protiv Mađarske za bronzu

Ekipa Nenada Vukanića nakon peteraca poražena od Italije u polufinalu SP

U 16 vaterpolo reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira u finale Svjetskog prvenstva, koje se održava na Malti.

Nakon što su juče u četvrtfinalu, u dramatičnom meču i velikim preokretom pobijedili Grčku, nakon peteraca, u polufinalnom duelu zaustavila ih je Italija, a ovoga puta „penal rulet“ nije stao na stranu „ajkula“.

Italija je petercima slavila 14:13 (2:3, 3:3, 0:1, 3:1, 6:5), nakon što je regularni dio meča završen 8:8.

Naš tim je bio blizu još jedne velike pobjede.

U drugoj četvrtini vodio je 5:2 i 6:3, a pred posljednjih osam minuta imali dva gola prednosti 7:5.

Mladi Italijani su se vratili u meč, da bi minut i po prije kraja Pavle Dabić pogodio za 8:7.

Italija je do izjednačenja došla devet sekundi prije kraja pogotkom Paskvalea Porcija, a zatim u izvođenju peteraca imala više sreće.

Nakon pet serija bez promašaja, golman Bjanki je zaustavio šut našeg najmlađeg reprezentativca, 14-godišnjeg Andreja Durutovića, a Fumo savladao Marka Pejovića za plasman u finale.

Računajući i peterce, u timu Crne Gore po tri gola upisali su Pavle Dabić i Stefan Vraneš, po dva Stefan Kruta i Danilo Roganović, a po jedan Petar Brnović, Luka Todorović i Andrej Durutović.

Tim Nenada Vukanića u borbi za bronzu igraće sjutra od 18 časova protiv Mađarske, koja je u drugom polufinalu ubjedljivo izgubila od Španije 14:6.

23. jun 2024 21:26