Pobjeda crnogorskih vaterpolista / -FOTO: VPSCG
19/12/2023 u 19:56 h
D.K.D.K.

"Ajkule" bolje od Australije

Uspješan start crnogorskih vaterpolista na Sardinija kupu

Pobjedom nad Australijom (8:6) vaterpolo reprezentacija Crne Gore uspješno je započela turnir Sardinija kup u Kaljariju, u sklopu priprema za EP.

Australijanci su poveli, a prije gola za 1:0, Tešanović je odbranio peterac Pavilaru.

Bilo je i 2:1 za protivnika, da bi Vidović i Popadić preokrenuli na 3:2. Na poluvremenu je bilo 3:3, a Vidović i Popadić sa nova dva gola početkom treće četvrtine "ajkulama" prvi put donijeli dva gola prednosti, a raspoloženi Vidović i Vujović u uvodu posljednjeg perioda donijeli i plus tri (8:5).

Australijanci nisu iskoristili još jedan peterac - Edvards je šutirao preko gola, na kome Lazović zamijenio nakon druge četvrtine zamijenio Tešanovića, a Crna Gora bez problema odbranila prednost.

Crna Gora sjutra od 18 sati igra protiv Francuske, a turnir zatvara u četvrtak duelom sa Italijom od 19 časova.

Crna Gora – Australija 8:6 (1:1, 2:2, 3:2, 2:1)

CRNA GORA: Lazović, Brguljan, Mačić, Vujović 1, Banićević, Popadić 2, Vidović 3, Đurđić 1, Ukropina, Spaić, Matković 1, Radović, Tešanović.

AUSTRALIJA: Porter, Lembi, Ford, Negus, Pauer 2, Mersep 1, Pavilar 1, Maksimović, Bajrns, Slobodien, Put 1, Edvards 1, Hedžis.

03. jul 2024 05:18