Петнаестогодишњаци у Португалу / - фото: WPOLO.ME
07/07/2021 u 17:30 h
Nikola JovanovićNikola Jovanović

„Ајкулице” се обрукале

Најмлађа црногорска ватерполо селекција елиминисана од Турске у осмини финала Европског првенства

Најмлађа црногорска ватерполо селекција елиминисана је од Турске, након петераца 14:15 у осмини финала Европског првенства у Лулеу.

Утакмица је у регуларном току завршена резултатом 10:10 (3:1, 3:2, 2:4, 2:3).

На старту треће четвртине су црногорски петнаестогодишњаци водили 7:3 и изгледало је да сигурно језде ка четвртфиналу и дуелу са Мађарском.

Ипак, дошло је до пада у игри изабраника Вељка Ускоковића.

Турци су за само четири минута изједначили на 7:7, док су у четвртој четвртини и преокренули.

Пола минута прије краја регуларног тока Данило Ступар је донио Црној Гори изједначење (10:10).

Испоставило се да је то само продужетак агоније.

Драшко Самарџић већ у првој серији није искористио петерац, док су остали извођачи на обје стране били сигурни, тако да ће „ајкулице” умјесто у борбу за медаљу, тамичење на шампионату Старог континента наставити у разигравању за пласман од деветог до 12. мјеста.

Најефикаснији у редовима „црвених” били су Срђан Јановић и Страхиња Гојковић са по четири гола.

Данило Кашћелан и Ступар су постигли по два, а Илија Којчић и Иван Марковић по један гол.

Нерјешива енигма за Ускоковићеве изабранике био је Ефе Наипоглу, стријелац пет погодака.

30. septembar 2024 02:40