15/10/2023 u 16:42 h
D.K.D.K.

Budućnost nedorasla za Evropu

Izabranici Draška Mrvaljevića izgubili i revanš 2. kola EHF Evropskog kupa

Evropski izlet rukometaša Budućnosti nakon 14 godina trajao je samo jedno kolo - turski predstavnik Spor Toto slavio je i u revanšu u Sportskom i kulturnom centru Univerziteta u Podgorici (23:17), i sa dvije pobjede (prvi duel dobio sa 31:24) plasirao se u treću rundu EHF Evropskog kupa.

Mladi tim Draška Mrvaljevića imao je priliku da stiče iskustvo, u revanšu bio ravnopravan 17 minuta kada je u nakoliko navrata imao minimalno vođstvo, posljednji put 6:5, ali je onda turski tim dodao gas, na poluvrijeme otišao sa plus tri (7:10), a u nastavku je imao i rekordnih plus sedam (13:20).

Naćer Selma sa pet pogodaka i Darko Đurković sa tri gola bili su najefikasniji u ekipi Budućnosti koja je bila domaćin u današnjoj utakmici, dok su Spor Toto do trijumfa predvodili Erdem Ateš sa šest i Kan Gunaj sa pet pogodaka.

10. maj 2024 16:32