Protiv Burgasa sjutra u 19 / -FOTO: CEV
28/10/2023 u 22:19 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Budvani savladali Strumicu

Pobjedom u drugom kolu turnira prve runde kvalifikacija za CEV Ligu šampiona, odbojkaši Budve zadržali šanse za prolazak dalje nakon poraza od Kapošvara na startu turnira u Bugarskoj

Odbojkaši Budve pobijedili su makedonsku Strumicu 3:0 (25:15, 25:16, 25:16) u drugom kolu turnira prve runde kvalifikacija za CEV Ligu šampiona i tako zadržali šanse za prolazak dalje, nakon poraza od Kapošvara na startu turnira u Bugarskoj.

Sjajnu utakmicu imao je naš šampion, prvi set zaključio serijom 8:0 i poveo sa 25:15, a utisak je da je meč prelomio na polovini drugog seta, kada je sustigao rivala na 12:12, prvi put poveo 13:12 i serijom 6:0 došao do 2:0 u setovima.

Na krilima velikog vođstva ekipa Miljana Boškovića sjajno je zaključila meč – ni u jednom trenutku trećeg seta nije bila u zaostatku, a prednost je rasla do maksimalnih plus devet, sa koliko je i okončala posljednji dio igre, 25:16.

Lazar Dodić bio je najefikasniji na meču sa 18 poena, 12 je osvojio Balša Radunović, sedam Ječmenica, šest Ćinćur. Na drugoj strani Vlado Milev osvojio je 12 poena.

U poslednjem meču odbojkaši Budve će igrati sjutra veče u 19 časova odlučujući meč za prolaz dalje protiv domaćina turnira Burgasa.

26. april 2024 23:29