Nove pobjede crnogorskih kik-boksera na Svjetskom prvenstvu u Abu Dabiju - Nemanja Čađenović i Viktor Borozan slavili su u mečevima osmine finala, pridružili se među osam Lazaru Klikovcu i sjutra će sba trojica boriti za medalju.
Nemanja Čađenović, nakon što je kao prvi nosilac u kategoriji do 71 kilogram (lou-kik), bio slobodan na startu, u osmini finala savladao je Andreasa Garsiju iz Gvatemale sa 3:0.
Protivnik u četvrtfinalom meču biće mu Elnur Mustafajev iz Azerbejdžana.
Viktor Borozan (lou-kik, do 67 kg) prekidom u prvoj rundi pobijedio je Dastina Kronka iz Kanade, pa će se u četvrtfinalu sastati sa Vedadom Ćutukom iz Bosne i Hercegovine. Borozan je prethodno slavio nad Adilom Omerom iz Iraka.
U disciplini K1, kategorija do 86 kilograma, Lazar Klikovac će se u meču za polufinale boriti sa Berkom Duzenlijem iz Turske.
Klikovac je u osminu finala prošao bez borbe, pošto se rival Mario Gaga iz Benina nije pojavio u ringu.
