Uspješan nastup crnogorskih kik boksera / -FOTO: KBSCG
15/04/2024 u 16:25 h
D.K.D.K.

Crnogorski kik bokseri blistali na Evropskom kupu

Evropski kup u Sarajevu obilježili su crnogorski kik bokseri koji su osvojili 33 medalje (devet zlatnih, 13 srebrnih i 11 bronzanih), dok je reprezentaciji pripao pehar za prvo mjesto u ukupnom plasmanu u ringovnim disciplinama

Nemanja Čađenović je u disciplini lou kik do 71 kilogram osvojio još jedno zlatno odličje. On je u finalu slavio protiv srpskog borca Uroša Krstića. Do zlatnog odličja je sa tri pobjede došao Nikola Marinković, koji je u disciplini lou kik, do 75 kilograma savladao Milana Babića iz Srbije, Ivana Raguzu iz Hrvatske i u borbi za trofej reprezentativnog druga Nemanju Mandića. Zlato u seniorskoj konkurenciji osvojio je još Ahmet Hadžimehmedović, koji je u finalu kategorije lou kik preko 91 kilogram savladao Ajdina Gadžu iz Bosne i Hercegovine.

Novo zlato u konkurenciji starijih juniora osvojio je Viktor Dukić (kategorija K1, preko 91 kg). Đukić je u finalnoj borbi porazio Aleksu Germaka iz Srbije. Najviše mjesto na pobjedničkom postolju zauzeli su još stariji junior Ehad Dautović (lou kik, do 67 kg), te mlađi juniori Jovan Lipovina (lou kik, do 54 kg), Andrija Radoman (lou kik, do 60 kg) Vasilije Krivokapić (lou kik, preko 81 kg) i Slađana Božović (lou kik, do 56 kg).

Srebrnim odličjima okitili su seniori Stefan Grgurević (lou kik, do 50 kg), Viktor Borozan (lou kik, do 67 kg), Nemanja Mandić (lou kik, do 75 kg) i Alfred Koci (lou kik, do 86 kg), zatim juniori Fariz Dacić (lou kik, do 60 kg), Luka Heber (lou kik, do 67 kg), Isak Agović (lou kik, do 75 kg), mlađi juniori Isah Tarhaniš (lou kik, do 60 kg), Almin Skenderović (lou kik, do 67 kg), Džejlan Murić (lou kik, do 67 kg), Đuro Božinović (lou kik, do 75 kg), kao i na tatamiju kadet Ajas Kalač (lajt kontakt, do 47 kg) i juniorka Nermina Škrijelj (kik lajt, do 60 kg).

Bronzama su se okitili Antonio Lukić (kik lajt, do 94 kg), juniori Aleksa Šarčević (kik lajt, do 57 kg), Vasilije Ševaljević (kik lajt, do 94 kg), Pavle Petrović (K1, do 54 kg), Nemanja Radnjić (lou kik, do 57 kg), Daris Muratović (lou kik, do 71 kg), Bodan Sukovetski (lou kik, do 71 kg), te Janja Nikolić (lou kik, do 48 kg), Aleksandra Matković (kik lajt, do 60 kg), Muzafera Kujević (lajt kontakt, do 60 kg) i kadet Miloš Vojinović (preko 69 kg).

26. april 2024 04:27