Simon Bogetoft Pitlik / EPA-EFE-FOTO: EPA/ADAM WARZAWA

Danska prvi finalista Svjetskog prvenstva

Branilac titule savladao u polufinalu Španiju 26:23 (15:10)

Rukometaši Danske će braniti titulu prvaka svijeta.

U polufinalu planetarnog šampionata savladali su Španije 26:23 (15:10).

Tako Skandinavce još korak dijeli od het-trika.

Četa Nikolaja Jakobsena je dobila "crvenu furiju" u Gdanjsku, pa će se u nedjelju boriti za treću vezanu krunu, što nijednoj selekciji do sada nije uspjelo.

Furija se provukla u četvrtfinalu, na volšeban način savladala je Norvešku, ali Danska je neka druga dimenzija, opravdala je ulogu prvog favorita za titulu.

Uporni i dosadni Španci su cio meč zaostajali. Imali su Skandinavci do 43. minuta sigurnih +5, ali se onda razbranio Migel Perez de Vargas, a četa Đordija Ribere za pet minuta pravi seriju 4:0 i preko Đoana Kaneljasa stiže na samo gol zaostatka – 19:20.

U tim trenucima je stao napad Danske. Mikel Hansen i drugovi nisu imali rješenja za čvrstu odbranu, ali ubrzo je branilac krune prebrodio krizu i preko raspoloženog Simona Pitlika vratio prednost na 23:20.

Griješili su rukometaši Španije u ključnim trenucima, a pivotmen Magnus Saugstrup je golom u 56. minutu riješio pitanje pobijednika (24:20)...

23. april 2024 11:02