Šveđani na tronu / -FOTO: WWW,MATCHLENS.ME
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest

EP za kadete: Švedska šampion Evrope

Rukometna reprezentacija Švedske je novi vladar Starog kontinenta za igrače uzrasta do 18 godina

U sjajnom finalu u dvorani „Bemaks“, Šveđani su nakon produžetka savladali Dansku sa 37:36 i okitili se zlatnom medaljom. Pehar pobjedničkom timu uručio je predsjednik Evropske rukometne federacije Mihael Viderer, koji je prisustvovao finalnom vikendu prvenstva koje je u Podgorici okupilo 24 najbolje reprezentacije Evrope. I Crna Gora je imala predstavnika u velikom finalu, jer je jedan od dvojice delegata EHF-a bio direktor Rukometnog saveza Crne Gore Emir Bešlija.

Bronzanu medalju osvojila je Mađarska, koja je takođe, nakon produžetka slavila protiv Islanda - 36:34.

Medalje najboljim timovima Evrope uručivali su predsjednik Rukometnog saveza Crne Gore Petar Kapisoda, ministar sporta i mladih Dragoslav Šćekić, te predstavnici EHF-a - prvi potpredsjednik Predrag Bošković, predsjednik Takmičarske komisije Božidar Đurković i pokretač pravnih procedura Rui Koeljo.

Na kraju je izabran i idealni tim prvenstva. Za najboljeg igrača proglašen je Nikola Roganović, sin nekadašnjeg selektora našeg državnog tima - Zorana, koji nastupa za selekciju Švedske.

Priznanja članovima idealnog tima uručivala je direktorica ženskih selekcija u Rukometnom savezu - Snežana Damjanac.

16. septembar 2024 00:14